The MTN FA Cup competition enters into the Round of 32 this weekend with teams battling for a place in the Round of 16 stage.
Officials for the Round of 32 of the MTN FA Cup competition have been announced.
Below are the Match officials for this weekends games:
Match: Danbort FC vs Heart of Lions (Sun)
Venue: Nungua
Referee: Ben Sefa
Asst 1: Dominic Tandoh
Asst 2: Emmanuel Tebson
4th Ref: Mathew Ayinsu
Match Commissioner: Mike Okoto

Advertisement

Match: Liberty Professionals vs Uncle T FC
Venue: Dansoman
Referee: Wiseman Ghansah
Asst 1: Joseph Laryea
Asst 2: E.B Quaye
4th Ref: Prince Coffie
Match Commissioner: Alhaji Umar Teni

Match: New Salamina vs Eleven Wonders
Venue: Dormaa
Referee: Akoto S. Daniel
Asst 1: Seidu Dauda
Asst 2: Agyei Emmanuel
4th Ref: George Kumah
Match Commissioner: Albert Commey

Match: Wa All Stars vs Bolga All Stars (Sun)
Venue: Wa
Referee: O.B Amankwa
Asst 1: Safo Adade
Asst 2: Falla Rahman
4th Ref: Eric O. Prempeh
Match Commissioner: S.D. Yahaya

Match: Goldstars vs Elmina Sharks (Sun)
Venue: Bibiani
Referee: Samuel Suka
Asst 1: Shine Ayittey
Asst 2: Freeman Awulo
4th Ref: Solomon Mordey
Match Commissioner: K.A Sarpong

Match: FC Samartex vs Asokwa Deportivo (Sun)
Venue: Samraboi
Referee: Kpewu Simon
Asst 1: Frank Ababio
Asst 2: Yaw Yevoo
4th Ref: Edem Adzogble
Match Commissioner: M.D. Arthur

Match: Medeama vs New Edubiase (Sun)
Venue: Tarkwa
Referee: Desmond Abbey
Asst 1: R.N Dodoo
Asst 2: Ato Yawson
4th Ref: Eku Boateng
Match Commissioner: Nana Opare Akuffo

Match: Hearts of Oak vs Kotoku Royals (Sun)
Venue: Accra Stadium
Referee: Dan Dogbetor
Asst 1: Theresa Akongyam
Asst 2: Joseph Sey
4th Ref: Amofa Sarkodie
Match Commissioner: Leanier Addy

Match: Berekum Chelsea vs BA United (Sun)
Venue: Berekum
Referee: Bernard Dumfe
Asst 1: Peter Dausa
Asst 2: Mohammed Tijani
4th Ref: Oliver Tetteh
Match Commissioner: Mike Amedior

Match: Bechem United vs Guan United (Sun)
Venue: Bechem
Referee:Isaac Quaye
Asst 1: Richard Appiah
Asst 2: Cephas Ballow
4th Ref: Justice Adu Poku
Match Commissioner: C.K Azagseya

Match: Steadfast vs Power Sporting Club
Venue: Tamale
Referee: Ali Alhassan
Asst 1: Abeata James
Asst 2: Abdulai Alhassan
4th Ref: Mohammed A. Salim
Match Commissioner: Paul Afolander

Match: Proud United vs Asante Kotoko
Venue: Swedru
Referee: J.A Amenya
Asst 1: F.D Ocansey
Asst 2: A.F Zakari
4th Ref: A.D Mohammed
Match Commissioner: Augustine Asante

Match: Unistar vs WAFA
Venue: Kasoa
Referee: McLord Arhin
Asst 1: Joseph Ayambila
Asst 2: Emurana Salifu
4th Ref: Cecil Fleisher
Match Commissioner: Agyiri Barnor

Match: King Faisal vs Wassaman
Venue: Kumasi
Referee: Richard Antwi
Asst 1: Franklyn Mensah
Asst 2: Constance Amarkwei
4th Ref: Asare Darko Emmanuel
Match Commissioner: Baah A. Agyei

Match: Young Wise vs Okyeman Planners
Venue: Zaytuna park
Referee: Abdulai Ibrahim
Asst 1: Papala Patrick
Asst 2: Mohammed Lamini
4th Ref: Hasim Yakubu
Match Commissioner: Adjei Kane
Match: Emmanuel FC vs Amidaus Professionals (Sat)
Venue: Nungua
Referee:Boakye Kobina
Asst 1: Francis A.Sekyi
Asst 2: Anthony Mends
4th Ref: Philips A. Forson
Match Commissioner: J.F Mensah